Náš příběh aneb Miluška o Ještěřici

Máme organizační schopnosti, smysl pro humor a není nám jedno, jak lidé kolem nás žijí. To jsou tři pilíře, na kterých stojí Nadační fond Ještěřice. Ještě před jeho založením jsme také organizovaly různé společenské, kulturní a sportovní akce. Mnozí si nás jistě pamatujete z mikrotriatlonu Kamil Trefil. Směrem k charitě nás posunul pan Zindera ze Stříbrné. Ten již řadu let před námi organizoval Srdce slabším. Docházely mu však síly a neměl nástupce. S radostí jsme přispěchaly s nabídkou “kvalitní výpomoci” a už jsme u charity zůstaly. Nějakou dobu jsme ještě organizovaly různé akce jako pomáhající fyzické osoby, brzo nám však došlo, že je třeba, aby bylo na naše aktivity vidět a aby byl veškerý tok finančních prostředků průhledný. Oficiálně jsme tedy založily nadační fond s transparentním účtem.

Máme samozřejmě zakládající listiny a status, kde popisujeme způsob práce nadačního fondu. Místo suché právničiny však na tomto místě zdůrazním naší jedinečnost:

Nemáme zaměstnance - všechny členky správní rady a rovněž všichni dobrovolníci mají svou práci a práci pro Ještěřici vykonávají v osobním volnu a zcela zdarma.

Nemáme za sebou bohaté společnosti - i když samozřejmě jakoukoliv pomoc zvenčí vítáme, jsme pyšné na to, že peníze, které rozdělujeme potřebným převážně vyděláváme vlastními silami tak, že organizujeme a pořádáme různé společenské, kulturní a sportovní akce.

Jsme regionální nadační fond. Působíme pouze v Karlovarském kraji a také přispíváme pouze žadatelům z Karlovarského kraje.

Kam nemůže stát, tam nastrčí Ještěřici. Tak by se s trochou nadsázky dal definovat okruh osob, kterým pomáháme. Přispíváme lidem, kteří nemají nárok na státní příspěvky a dávky nebo jim tyto prostředky nestačí. Víte, že pokud náhle ochrnete a budete potřebovat speciální invalidní vozík, tak vám jej pojišťovna uhradí jen z části? Víte, že matky samoživitelky jsou nejvíce ohroženou skupinou v oblasti dluhové pasti, a to i přes to, že se o své děti starají příkladně a denně chodí do práce? Víte, že když v běžné rodině onemocní na krátkou dobu její živitel, dostává se rodina do neřešitelné situace? Víte, jak dnes žije průměrný důchodce bez partnera? Pomáháme v těchto situacích. Ona totiž drobná pomoc v začátku problémů může předejít obrovskému životnímu krachu. Jsme hrdé na to, že když můžeme, tak pomůžeme.

Jak vnikl název Ještěřice? Na často kladenou otázku máme prozaickou odpověď. Ještěrkám, jak všichni víme, upadává a dorůstá ocásek. Stejně je to s nadačním fondem. Vždy, když vyhlásíme výzvu, fond se vyprázdní - ocásek upadne. Následně jej však zase začneme plnit finančními prostředky z různých akcí a ocásek dorůstá. No a pak....Ještěřice je prostě větší Ještěrka a je nezapomenutelná - alespoň doufáme:-)

Vaše Ještěřice

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *