Proběhlé akce

cropped-jesterice_logo-male-210x57px2.png

 

COPYRIGHT
Tento server a akce pořádané Nadačním fondem Ještěřice jsou jak v části tak v celku autorským dílem. Výhradní práva na veškeré materiály jsou majetkem provozovatele. Všechna práva vyhrazena. Žádná část tohoto webu (texty, obrázky, popis akcí, parametry, obchodní podmínky ani další části serveru), průběh a myšlenka akcí není-li uvedeno jinak, v celku ani v části nesmí být kopírována nebo jinak reprodukována bez výslovné souhlasu Nadačního fondu Ještěřice. Názvy a označení výrobků, služeb, firem a společností mohou být registrovanými obchodními známkami příslušných vlastníků.

9. 12. 2023

Mockrát děkujeme všem , kdo přišli v sobotu 9.12.2023 na vánoční koncert ve Stříbrné. V letošním roce jsme díky vám vybrali nádhernou částku 7.965,- Kč, kterou přidáme do následující výzvy a podpoříme tak někoho, komu v jeho těžké situaci nepomůže stát. Ještě jednou moc dekujeme Marušce Studeníkové (Kyselové) a jejím hostům a všem vám přejeme pohodové dny předvánoční . ❄️❄️❄️
Amatérské fotografie z koncertu naleznete zde:

 

23. 9. 2023

Srdce slabším 2023

Máme za sebou celkem dvacátý ročník charitativní akce Srdce slabším, přičemž Nadační fond Ještěřice organizoval ročníků deset.

Jubilejní ročník si přímo žádal o nějakou výjimečnou situaci, a tak akce doznala dvou zásadních změn:

 1. V prvé řadě byl pozměněn koncept dárcovství. Principem předchozích ročníků byla snaha vybrat co nejvíce finančních prostředků, které byly v závěru akce předány ředitelce Denního centra Mateřídouška v Chodově a Sociálně-terapeutických dílen v Chodově a v Sokolově. Vedení těchto služeb užilo výtěžek vždy ve prospěch klientů.  Letos jsme se ale rozhodli rozdělit výtěžek mezi samotné klienty uvedených služeb, neboť zejména klienti těchto služeb jsou častými žadateli o podporu z různých nadací a fondů. Víme to z vlastní zkušenosti. Na postižené osoby sát skutečně zapomíná. V rámci akce si tak samotí klienti sami mezi sebou vybrali 10 těch, mezi  které byl výtěžek rozdělen.
 2. Mezi zásadní změny akce patřila i změna místa pořádání akce. Tímto děkujeme za pomoc vedení Obce Bublava a doufáme, že se tradice pořádání v tomto nádherném prostředí brzo ujme.

Výtěžek letošního ročníku akce činil celkem 11.130 Kč. Jedná se o čistý výtěžek ze vstupného a tradiční charitativní dražby. V minulých letech byla k této částce vždy připočtena ještě dotace obce Stříbrná. Jak již bylo uvedeno výše, letos dotace nečerpáme, jedná se tak čistě o peníze vybrané zásluhou čelenek správní rady Nadačního fondu Ještěřice a samozřejmě přítomných návštěvníků akce a zástupců výše uvedených sociálních služeb.

Za dosažení této skvělé částky je však nutno poděkovat také těm, bez jejichž pomoci by se akce nemohla uskutečnit. Ještě jednou tedy děkujeme:

 • Obci Bublava – za poskytnutí zázemí (prostor, elektřina, stan, včetně jeho stavění, mobilní toalety, vyvěšení plakátů a další technické zajištění)
 • Penzionu a restauraci U Pražáka Bublava, respektive panu Lukáši Dvořákovi za zajištění občerstvení na místě konání akce, ale zejména za přípravu vynikajícího charitativního buřtguláše, včetně nákupu surovin
 • Firmě Orakle s.r.o. Kraslice, za zajištění vyčištění mobilních toalet
 • Taneční a kreativní skupině Quick Busch za přípravu zábavného programu, při které samotní klienti při soutěžích získávali drobné dárky 
 • Marušce Studeníkové za zajištění fotokoutku
 • Dominice Böhmové za výrobu dortu do dražby
 • Helence Vébrové za výrobu perníkových srdcí k soutěžím
 • Všem Ještěřicím a jejich rodinným příslušníkům

K výtěžku tedy shrnujeme, že tento nebude vložen na transparentní účet Nadačního fondu Ještěřice, neboť byl na místě rozdělen mezi vybrané klienty Mateřídoušky a dílen.

Výtěžek ze stánku s výrobky klientů sociálně-terapeutických dílen v Chodově a Sokolově náležel přímo této službě. 

No a jak to celé vypadalo se můžete podívat na fotografiích ZDE

Klienti si v rámci první zábavné aktivity nazdobili velký klobouk. V druhém kole si nazdobili každý své perníkové srdce, za které pak obdrželi věnovací kartičku. Na tu napsali, komu přejí finanční příspěvek a proč. Ve třetí soutěži dobývali malá srdíčka, do kterých následně vložili svá přání. V poslední fázi tato svá srdce s věnováním vhodili do klobouku, z nějž na místě vylosovala nezávislá osoba – pan Igor Jirsík – 10 srdcí, 10 klientů, mezi které se výtěžek rozdělil.

Máme za to, že se akce moc povedla. Děkujeme dojatým klientům a rodičům za krásné zpětné vazby, které nás ujišťují o tom, že kráčíme stále správným směrem.

28. 5 . 2023

HRY U HRANIC BEZ HRANIC 2023

A máme to za sebou. Jedny z nejzdařilejších her proběhly včera, 27. 5 . 2023 v Areálu zdraví v Rotavě. Devět týmů s nasazením všech sil bojovalo o hrdý titul vítěze, který si nakonec odvezl domů tým KYSELKY.

 

Do Kyselky se tedy přesouvá také následující ročník této překrásné akce. Starosta Kyselky v rámci vyhlášení vítězů oznámil, že klání proběhne v krásném prostředí Kempu Kyselka. Tematické zaměření her oznámí tým kyselky do 31. 12. 2023.

A zde je již kompletní pořadí:

9. Hájek

8. Sokolov

7. Stříbrná

6. – 5. Kraslice + Rotava

4. Šindelová

3. Velichov

2. Nové Hamry

 1. Kyselka

GRATULUJEME!!!!!!

K výsledkům je nutné ještě doplnit další prvenství. Letos jsme do her poprvé zařadili možnost hodnocení porotců z publika pro volbu tzv. Miss Team, respektive jsme hledali nejhezčí tým. Porotci hodnotili promenádu v tričkách (úvodní nástup her), dovednosti, talenty a přednosti týmů (medailonky reprezentujících obcí) a tvz. hvězdný třpyt (tým, který má prostě jiskru). Korunku pro Miss Team si letos zaslouženě odnesl tým VELICHOVA, který obdržel putovní korunku krásy!

Jakmile obdržíme oficiální fotografie, neprodleně je zveřejníme, aby bylo možné si akci znovu připomínat.

Rády bychom na tomto místě poděkovaly všem, kdo se na úspěchu akce podílel.

V prvé řadě ještě jednou moc děkujeme Městu Rotava, které připravilo pro konání her naprosto bezkonkurenční zázemí, čímž jeho zástupci snížili náklady pro nadační fond o nemalou částku. Krom toho ale ještě po ukončení soutěžního klání zajistili kvalitní hudební produkci, přičemž vstupné z této části věnovali rovněž nadačnímu fondu, stejně jako výdělek z fotokoutku, kde po celou dobu her probíhala soutěž o nejlepší fotografii týmu. Rotavo, jste profíci, nic jste nenechali náhodě, byla radost u vás hry pořádat, jste skutečně SUPERTÝM!!!!

Poděkovat ale musíme také zejména rodinám Ještěřic, které nám při práci usilovně pomáhají. Zejména děkujeme:

Míšovi Janečkovi, Sašovi Janečkovi, Pavlínce a Kájince Zigalovým, Marcelce Opelkové a Helence Webrové.

Dík patří také Mirce Bíbové, která pro soutěže ušila krásné sněhuláky!

Děkujeme také naprosto neodolatelné dámě ze stánku s občerstvením za její štědrý dar!!!

Dík patří také Honzovi Trnkovi, který celou akci fotil, což nebylo vždy úplně jednoduché!

A další obrovský dík patří našemu dvornímu zvukaři Kájovi Soukupovi. Nemá to s námi vůbec jednoduché, navíc včera opravdu technika nechtěla poslouchat, ale vše se nakonec zvládlo a všichni si akci užili!

Jedeno z největších poděkování patří všem devíti týmům. Ne jenom za jejich účast, kdy startovným přispěli do nadačního fondu, ale za tu nádhernou atmosféru, za to, jak bojují, špičkují se, ale zároveň je zřejmé, že se respektují a jsou rádi, když se po roce jako týmy zase setkají. Hry tímto získávají kromě charitativního a zábavného rozměru ještě něco navíc a tím je přátelství. Zejména po letech, kdy nebylo akce možné pořádat si nyní nesmírně vážíme osobního setkávání, které přináší radost a rozvoj všem týmům, včetně navazování partnerských vztahů na obecních úrovních. Za to jsme jako Ještěřice vděčné. Je to právě tento přesah, který dělá naše hry jedinečnými. Takže ještě jednou: DÍKY TÝMY!

Pokud jsme v děkování na někoho konkrétního zapomněli, moc se omlouváme, poděkujeme osobně:-)

A nyní to nejdůležitější pro účel Nadačního fondu Ještěřice. Ačkoliv děláme naše akce s láskou, je nutné na nich také vydělat a to se letos sakra povedlo!!!

V rámci startovného bylo vybráno  7 800 Kč, týmy také značně s láskou protestovaly (viz pravidla soutěže), což přineslo do kasy fondu neskutečné 4 000 Kč. Vstupné vybrané zástupci fondu činilo nádherných 15 766 Kč a vstupné vybrané zástupci Města Rotava na Rockové kácení máje činilo dalších skvělých 7 200 Kč. Fotokoutek pak vynesl částku 3 420 Kč a tato částka byla Rotavou také předána fondu.

Celkový výtěžek Her U hranic bez hranic 2023 tedy činí neuvěřitelných 38 186 Kč. 

Správní rada Nadačního fondu Ještěřice se rozhodla z této částky připsat 30 000 Kč na účet sloužící k poskytování darů a zbylých 8 186 Kč na provozní účet fondu, ze kterého následně nakupujeme materiál pro výrobu rekvizit apod.

Ještě jednou všem děkujeme a za rok se těšíme do Kyselky!!!!

 

 

24. 12. 2022

Štědrý den v Kraslicích už nemůže proběhnout bez tradičního „Štědrého výklusu“

Odkaz na foto zde:

Štědrý výklus 2022 | Zonerama.com

Výtěžek činil 2 500 Kč a již je připsán na našem transparentním účtu. Nálada byla jako vždy bezvadná. Máme radost, že spolu můžeme trávit nejkrásnější den v roce.

Děkujeme a těšíme se na další společné akce!

 

V krásnou podzimní sobotu 19. září 2020 jsme se opět po roce bavili společně s DC Mateřídouška ve Stříbrné na tradiční akci Srdce slabším.
A byla to bomba. Byl bombastický výtěžek, bombastické překvapení a bombastická zábava.
Ještěvláda zakázala sport, aby ho nakonec povolila v masivní podobě. Koroješť nás nedostal!
Děkujeme ze srdce Mateřídoušce za účast, ostatním divákům, milým dražitelům, Áje Gösslové za dort, dámám z QuickBush za zpestření programu, zvukaři Kájovi, fotografu Péťovi, pokladním Monče a Davidovi, restauraci Márty, holkám Soukupovým, Václavu Kolínovi a dalším a dalším.
Zvláštní poděkování patří Davidu Levému ze spolku Stříbrňáci Stříbrné, který nám na plac dovezl celebritácké fotbalisty ze světoznámého SIGI TEAMu a daroval tak Ještěřicím 15000 + 11500 Kč do podzimní výzvy! Závěrem jsme si zazpívali se Sagvanem Tofi jeho pecku Dávej, ber.
Výtěžek pro DC Mateřídouška – Stříbrná sbírka:
32982 Kč
skládá se z:
10000 Kč – finanční výpomoc z příspěvku obce Stříbrná
22982 Kč – hotovost vybraná na místě
Děkujeme moc všem dražitelům, SIGI teamu, Karolínce a Kačence Soukupovým za jejich tetování, divákům a účastníkům.

Foto od Petra Kuželíka: zde

Ze srdce děkujeme!

Možnosti vrácení lístků za zrušené plesy v souvislosti s COVID-19:

Ještěples 2020:
Městské kulturní centrum Kraslice – 12. května až 30. června 2020

Candrbál 2020:
Penzion a restaurace Márty – 28. května až 30. června 2020

 

VÝTĚŽKY Z NAŠICH VÁNOČNÍCH AKCÍ 2019:
Adventní koncert kapely 3J cover rock band
v kostele Kraslice:

vstupné: 7540,-
stánek: 8037,-
Adventní koncert varhanního TRIA CLASSIC
v kostele Stříbrná:

vstupné: 4540,-
stánek: 5243,-
Adventní koncert kapely ALISON a dětského sboru ZUŠ Chodov v kostele Bublava:
vstupné: 9566,-
stánek: 5258,-
Štědroranní výklus, Kraslice:
výtěžek: 7198,-
Foto z našich akcí si můžete prohlížet
na Zoneramě nebo na našem facebooku!

Kraslická desítka 2019

běžecký závod na 10 km (hlavní závod) nebo 5 km (vedlejší závod)
sobota 12. října 2019 na náměstí T.G.M. Kraslice
startovné: 100 Kč při platbě předem; 200 Kč při platbě na místě
kategorie: Ž15, Ž40+, M15, M40+
propozicePropozice Kraslická desítka 2019
přihlašovací formulář online: klikni zde
seznam přihlášených – bude několikrát týdně obnovován zde na stránce: Kraslická desítka 2019 – 12.10.2019 (Odpovědi)
spolupořádá: město Kraslice, KOME klub z. s. Kraslice 
PODĚKOVÁNÍ: poděkování
VÝTĚŽEK: 7500 Kč (z toho hotově 4200 Kč a na účtu 3300 Kč)
VÝSLEDKY: vysledky_KD2019

 

Srdce slabším 2019
21. září 2019, Stříbrná – Márty

Užili jsme si náležitě tradiční benefiční akci SRDCE SLABŠÍM 17. ročník (pod naší pořadatelskou taktovkou tedy teprve ročník sedmý) pro DC Mateřídouška – v sobotu 21. 9. 2019 na Stříbrné na zahradě penzionu a restaurace Márty.
Výtěžek z akce byl pěkných 25000 Kč.
Příběh, který nás celým dnem provázel – „Hoří hospoda“ – máme tu: příběh
Za poklady do dražby děkujeme moc:
Petra Doležalová, Kraslice – dort
Marcela Skýbová, Královské Poříčí – medvěd
Za zapůjčení kostýmů a rekvizit děkujeme:
Zdeněk Koco z HZS Sokolov
Kačka Herčíková – profi záchranářka, Kraslice
Adéla Soukupová a její bratr Standa z SDH Žlutice
Za finanční pomoc děkujeme:
Obec Stříbrná
Karlovarský kraj, Živý kraj
Město Kraslice
Důlní strojírenská společnost, s.r.o. Královské Poříčí
Josef a Růžena Pňáčkovi, řeznictví Kraslice
Za program na place děkujeme skvělým dámám z QUICK BUSH Karlovy Vary.
Za ozvučeni skvělému Kájovi Soukupovi a jeho KARS-Scena!
Za umělecké foto ztvárnění děkujeme
Petr Kuželík, Sokolov – foto
Petr Habart, Kraslice, Chomutov – foto na našem FB
Závěrečný koncert byla pecka v podání kapely 3J cover rock band z Kraslic!
A kasaři, naši dvorní pokladní, Monča a David Černých – na ty nesmíme zapomenout! Děkujeme!
A největší dík patří všem hostům, divákům, účastníkům, hercům a pomocníkům. Byli jste úžasní❣

Hry u hranic bez hranic, 5. ročník – Kraslice 4. května 2019

Týmy – pořadí:

 1. Velichov – žlutá
 2. Kyselka – oranžová
 3. Rotava – fialová (ačkoliv Rotaváci ji vidí růžově…)
 4. Kraslice – červená
 5. Stříbrná – šedá
 6. Nové Hamry – hnědá
 7. Nová Role – zelená
 8. Šindelová – černá a Citice – bílá
 9. Hroznětín – modrá – omluven, ale děkujeme za příspěvek

Výtěžek: 11400 Kč – po odečtení nutných výdajů na místě =
10050 Kč (4100 Kč na účtu jako startovné + 5950 Kč v hotovosti)

Místo:
areál koupaliště Hraničná, Kraslice
Téma:
hornictví
Propozice:
zde: Propozice_Hry5
Děkujeme moc:
Foto:

Petr Habart, PHOTOGRAPHY, Kraslice – zde
rodina Jany Kortusové – viz náš facebook
Zvuk:
Karel Soukup, Mírová
Rekvizity:
Sokolovská uhelná, právní nástupce, a. s., Město Žlutice, Ĺubko Smatana, Míša Janeček
Zajištění:
Jiří Schilbach
Finanční podpora
město Kraslice, Karlovarský kraj, Živý kraj
Poskytnutí a úprava prostor:
MĚSTSKÉ LESY Kraslice, s. r. o.
Mediální podpora:
Sokolovský deník, rádiu Český rozhlas Karlovy Vary
Občerstvení:
Petra Kuršová – Restaurace a penzion Márty ze Stříbrné
Pokladna:

– Monika a David Černých

Candrbál 2019 – 6. dubna 2019, Stříbrná, restaurace a penzion Márty

Výtěžek: 27360 Kč ♥

Foto toho všeho – nejprve poslal Petr Kuželík, Sokolov takže jsme je daly sem: foto by Petr Kuželík
– foto by Petr Habart, Photography Kraslice – zde
Kapela:
Malá kapela Josefa Levého, Kraslice
Zázemí: Restaurace a penzion Márty, Stříbrná – Petra Kuršová
Tombola: Lasting Sport s.r.o., Sokolov; CHODOS Chodov s. r. o.; Pekařství Václav Cetl, Kraslice; pneuservis Viktor Brichcin, Kraslice; Městské lesy Kraslice spol. r. o.; čištění koberců a sedacích souprav Karel Hlavsa; Martin Gössl, Stříbrná; Martin Chochel – umělec; Drahomíra Jandová – umělec; Živý kraj; Karlovarský kraj; Paintball Rotava; občané ze Stříbrné, Kraslic a dalších míst kraje

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Užili jsme si spolu s Vámi na Vánoce!

Fotky jsou na našem facebooku: zde

 • Roháči z Lokte – sobota 1. 12. 2018 – Kraslice, kostel Božího Těla
  Výtěžek:
  8842 Kč – dar ze vstupného
  4155 Kč – ze stánku na provoz

 • Petra de Dios a Petr Gabriel Habart – sobota 8. 12. 2018 – Stříbrná, kostel Nejsvětějšího Srdce Páně
  Výtěžek:
  3010 Kč – dar ze vstupného
  3285 Kč – ze stánku na provoz

 • Blue Caravan – sobota 15. 12. 2018 – Bublava, kostel Nanebevzetí Panny Marie
  Výtěžek:
  6620 Kč – dar ze vstupného
  4224 Kč – ze stánku na provoz

 • Štědroranní výklus – Štědrý den 24. 12. 2018 od 10 hod. na nám. TGM v Kraslicích
  Výtěžek:
  9176 Kč – dar ze vstupného (7000,-) a na provoz ze stánku (2176,-)

KRASLICKÁ DESÍTKA – 3. ročník
běh na 5 km nebo 10 km podzimními Kraslicemi 
v sobotu 6. října 2018 na náměstí T. G. M. v Kraslicích

klikni:     Propozice Kraslická desítka 2018
k
likni:      eletronické přihlašování 
(do 5. 10. 2018 – platba předem na účet – viz propozice)

Výsledky: výsledky_KD2018
Poděkování: Děkovačka_KD2018
Výtěžek: 6995 Kč
(na účtu: 2500 Kč; hotovost: 4495 Kč)
Foto: by Petr Habart, fotograf Kraslice: zde
by Sašík Janeček a Jarda Krýzl: zde
také sledujte náš facebook
foto_start_KD2018
plakát_KD_2018

vykřičník

 

Srdce slabším 2018 – 8. září na Stříbrné

Kdy?  – sobota 8. září 2018 od 14:00 hod.
Kde? – tradičně zahrada restaurace a penzionu Márty ve Stříbrné
Jak? – vesele tentokrát v trampské osadě Ještěřice
S kým? – NF Ještěřice, DC Mateřídouška, Petrou Kuršovou a týmem restaurace Márty, obcí Stříbrná, QUICK BUSH, Drahomírou Jandovou a jejím totemem, se zvukařem Kájou a jeho týmem, se šerifem Jakešákem, Jarmilkou, Zuzkou ml., Míšou, Sašíkem, Zdeňkou…
Co? – tanec, zpěv, soutěže, možná i živý obraz, balónky, dražba, buřtguláš, zábava pod širým nebem s kapelou 3J a hosty

Jak to bylo ve skutečnosti na hradě Okoři? Viděli jsme společně s DC Mateřídouška na Stříbrné! Zazpívali jsme si, zatancovali, prožili akční dražbu a ještě akčnější QUICK BUSHe a nakonec jsme živě tepali v zamilovaném srdci našeho šerifa, který našel zalíbení v bílé paní z Okoře.
Kluci z 3J tradičně dodali sobotnímu dni rockový ráz a my vám všem děkujeme, že jste tam byli s námi!
Foto: 
– sledujte náš facebook
Video: – sledujte náš facebook
Výtěžek: pro DC Mateřídouška 24610 Kč
pro NF Ještěřice 3956 Kč
(bude použito na organizaci další akce)

Poděkování:

–          Obec Stříbrná, Obec Bublava, Obec Nebanice
–          penzion Márty, Petře Kuršové se svým týmem
–          Karlovarský kraj a Živý kraj za poskytnutí dotace
–          DSS-nem. s. r. o. za finanční dar
–          Karlu Soukupovi a Petru Opletalovi za ozvučení akce
–          3J za závěrečný koncert
–          skupině QUICK BUSH z Kadaně za tradiční zábavu
–          rodině Janečků (Jarmilka, Saša, Míša) za organizaci,
herectví a kytarové vystoupení
–          Jirkovi Jakešovi, Zuzce Soukupové ml., Mírovi Soukupovi
za organizaci a herecký výkon
–          Jiřímu Schilbachovi za přípravu a organizaci a práce ve
výškách, a za skleničky!
–          Aleši Novotnému za provoz dronu
–          Petru Habartovi za foto
–          Monice a Davidovi Černým za pokladnu
–          Řeznictví a uzenářství Šmak Kraslice – Pňáčkovi
–          Petře Doležalové za dort do dražby
–          Božanovi Břehovskému za ozdobení sklenic do dražby
–          Janě Divišové za medvídka do dražby
–          rodina Divišů (Jana a Miroslav) za tyčinky preclíkaté
–          Drahušce Jandové za obraz do dražby
–          Sokolovskému deníku za mediální podporu
–          TJ Horal Stříbrná za zajištění stanu a stolů

srdce slabsim plakat 2018 final-01

 3J plakat 2018-01

 

 

HRY U HRANIC BEZ HRANIC – 4. ročník
sobota 5. května 2018 na Rotavě – Areál zdraví neboli Kačák
Propozice

foro_vor_rotava
Rotaváci a jejich stroj času v akci

V sobotu se to všechno odehrálo a ještě teď v pondělí nemáme slov!
Opravdu vydařená akce na rotavském Kačáku pod režijní taktovkou Ještěřic a pevnou organizační hůlkou Města Rotava. K tomu všemu nám bylo naděleno nádherné počasí.
Akční týmy obcí a měst z našeho kraje, úžasná divácká kulisa a pohodová atmosféra – to vše přispělo k dovršení rekordního výtěžku 20486 Kč!
(z toho 2700 Kč již bylo jako záloha startovného na našem účtu, nyní na něj tedy vložíme zbylých 17786 Kč)
A jak se vše odehrálo?
Jednotlivé týmy během odpoledne narýsovaly, sestrojily, otestovaly a zpeněžily STROJ ČASU.
Na něm bezpečně všechny týmy přepluly přes milníky vzniku NF Ještěřice – ROTASu – města Rotava –  rotavských varhan přes Kačák až do pravěku. Po vyhlášení výsledků následoval koncert rotavských Blue Caravan, kteří ho pojali jako nepřetržitou oslavu Ještěřic, a za to jim moc děkujeme, parádně jsme si to všichni užili!♥
Co říct závěrem?
Celá ta atmosféra v rotavském areálu zdraví (na Kačáku) vyvolala, nejen v Ještěřicích, nadšení, radost a hlavně dojetí.
Moc děkujeme a těšíme za rok… v KRASLICÍCH!
Vaše Ještěřice

 Pořadí týmů:
1. Kraslice 
(na výzvu Rotavy po loňské neúčasti přijely, viděly, zvítězily!)
2. Rotava
(ve svém medailonku opět soupeřila o krásný lom s Jindřichovicemi a po celou dobu her opět bojovala o prestiž s
Velichovem!
)
3. Nová Role
(ve svém medailonku bojovně básnila a povedlo se! Nakonec překonala tradiční 4. místa z předchozích ročníků a jako bonus vyhrála vytuněnou ještěřičí maketu stroje času!)
4.-5. Velichov
(přijel metrobusem, ačkoliv, jak se divila Rotava s Jindřichovicemi, „ve své obci nemají ani asfalt…♥♥♥“…a samozřejmě velichovská základna byla celý den nejvíc slyšet!)
4.-5. Plastic Woman
(stateční dobrovolníci z řad diváku utvořili tým na místě a rovnou takový pěkný výsledek! Děkujeme za statečnost, odvahu a nadšení!)
6. Stříbrná
(svůj medailonek pojala jako beatboxové vystoupení Bobra s Tomíkem, kteří představili obec jako mimozemskou civilizaci. Mohla v celém klání zvítězit, pokud by neprokaučovala Žolíka)
7. Nebanice
(nováček mezi týmy předvedl bezkonkurenční medailonek,
nebanickou hakku! Výborná záležitost!
A výborná reprezentace obce!)

8. Jindřichovice
(sporný lom před Rotavou letos ještě uhájily, svou obec nám představily a nakonec i PRDEL vyhrály!)

Videa a Foto: – odkazy dodáme postupně

Poděkování:
Ještěřičí poděkování ze srdce patří všem, kteří přišli a zúčastnili se, a těm, kteří s organizací pomohli:

 • městu Rotava za zajištění prostor, vybavení a finanční zajištění
 • společnosti ROTAS strojírny s. r. o. za poskytnutí prostor k natočení upoutávky
 • Sokolovskému deníku a rádiu Blaník za mediální podporu
 • Karlu Soukupovi za ozvučení akce
 • kapele Blue Caravan za jejich hudbu
 • Petře Kuršové a restauraci a penzionu Márty ze Stříbrné za zajištění občerstvení
 • Děti na startu, Cvrčci a chrousti, Rotava za dětský program
 • Jiřímu Schilbachovi za nápady a jejich provedení
 • Míšovi Janečkovi za výrobu rekvizit a pořízení kvalitního video záznamu z akce
 • Ĺubkovi Smatanovi za vydatnou pomoc při přípravě vorů
 • Petru Habartovi z Kraslic za akční fotodokumentaci
 • rodinám a přátelům Ještěřic za pomoc při výrobě kostýmů a rekvizit 
 • Monice a Davidovi Černých za vedení pokladny
 • Karlovarskému kraji, městu Kraslice a destinační agentuře Živý kraj za každoroční dotační podporu

Sobota 8. dubna 2018 – závěr plesové sezóny ve Stříbrné! 
*CANDRBÁL 2018*

Nádherný večer, skvělá kapela Josefa Levého, skvělý PEDRO, báječní hosté a tanečníci!
Děkujeme, že jste tam s námi byli s námi!
Vaše Ještěřice

Výtěžek: 19364 Kč
FOTO: 
– facebook Nadační fond Ještěřice

PODĚKOVÁNÍ:

 • tým Restaurace a penzionu Márty, Stříbrná,
  v čele s Petrou Kuršovou
 • Malá kapela Josefa Levého – zábava na hlavním sále
 • Péťa PEDRO Havlík & company – zábava v Pekle
 • Ondřej Kuželík, Dolní Rychnov – barmanská posila
 • Barbora Kunzová, Stružná – příprava sálu, tombola
 • Nataly Fischer a Klára Miščuková – tombola
 • Zdeňka, Jarmilka – příprava sálu
 • dárci tombolytombola_dárci.docx
Malá kapela Josefa Levého
PEDRO hraje v Pekle
PEDRO hraje v Pekle
zábava na hlavním sále
zábava na hlavním sále
víly od tomboly
víly od tomboly
radost z výhry
radost z výhry
iluzionista v baru (Pekle)
Peklo se baví
Nadační fond Ještěřice
Nadační fond Ještěřice

 

Nádherné předvánoční koncerty v kostelích na Stříbrné, Bublavě a v Kraslicích
 se svařáčkem, cukrovím, vánočními ozdobami od Zuzky
a sváteční náladou

 • Předvánoční koncert v kostele Nejsvětějšího Srdce Páně,   Stříbrná, sobota 25. 11. 2017 od 18:00 h.- Roháči z Lokte

Výtěžek: 5365 Kč (na dary); 4725 Kč (na provoz)
Foto: náš facebook

rohaci plakat-02

 • Adventní koncert v kostele Nanebevzetí Panny Marie, Bublava, sobota 2. 12. 2017 od 18:00 h. – muzikálová hvězda Petra Peterová a Oto Teuber

Výtěžek: 4410 Kč (na dary); 3575 Kč (na provoz)
Foto: náš facebook

 • peterova plakat-03-03
 • Adventní varhanní koncert v kostele Božího Těla,
  Kraslice, neděle 10. 12. 2017 od 16:00 h. – TRIO CLASSIC

Výtěžek: 3655 Kč (na dary); 601 Kč (na provoz)
Foto: náš facebook

Trio Classic 2017 final

* Tradiční Štědroranní výklus – Kraslice, náměstí T.G.M
24. prosince 2017 – od 9 hod. (start v 10 hod.)
– Zuzčina rybí polévka, svařáček, koledy, vánoční stromeček a trocha pohybu (2,5 km na čemkoliv)

KRASLICKÁ DESÍTKA – 2. ročník
nám. T. G. M. Kraslice – sobota 7. října 2017

rotavaci newrollteam jakub vytezek
Výtěžek: 6925 Kč
Foto:
Sokolovský deník – start: zde
Jana z trasy s listím a vyhlášení
: na FB Nadačního fondu Ještěřice
Zdeňka přípravy, start, Sadovka, cíl, vyhlášení: – zde (trochu nám zazlobil foťák a přenastavil se, takže občas běží duchové…)
Jarda Krýzl
– kolem Machovky: – zde
Franta Soukup – seběh na hlavní: – zde

VÝSLEDKY:
  ke stažení – zde:
vysledky_KD2017

Vyhlášení vítězů
Kategorie DĚTI: 5 KM
1. Tomáš Kunzl
2. Jakub Vyleta
3. Lukaš Hoffman
3. Ondra Hoffman
TRASA 5 KM
Kategorie Ž40 (ženy 40-59 let):
1. Gabriela Volková
2. Regina Martincová
3.
Kategorie M40 (muži 40-59 let):
1. Martin Tvarůžek
2. Karel Vrba
3. Petr Tvarůžek
Kategorie Ž15 (ženy 15-39 let):
1. Miloslava Rašková
2. Vendula Hrubá
2. Petra Kuršová
3. Blanka Legezová
Kategorie M15 (muži 15-39 let):
1. Vašek Bechiňský
2. Tomáš Linhart
3. Jakub Tvarůžek
TRASA 10 KM
Kategorie M60+ (muži nad 60 let):
1. Josef Pokorný
2.
3.
Kategorie Ž40 (ženy 40-59 let):
1. Hanka Stužková
2. Lenka Kůsová
3. Danuše Naušová
Kategorie M40 (muži 40-59 let):
1. Zdeněk Jüptner
2. Roman Vojtášek
3. Pavel Gabriel
Kategorie Ž15 (ženy 15-39 let):
1. Barbora Hovorková
2. Eva Hejnicová
3. Denisa Beranová
Kategorie M15 (muži 15-39 let):
1. Jakub Merle
2. Tomýk Tvaroužek
3. Lubomír Novotný
Šťastný posledník: Josef Pokorný
Průměrný závodník: Karel Vyleta
Absolutní vítěz: Jakub Merle

Poděkování:
Ještěřice ještě jednou děkují všem, kteří se podíleli na zajištění závodu, organizaci a také přispěli cenami pro vítěze.
Moc si toho vážíme!!!!
městu Kraslice – za pomoc s organizací a propagací závodu,
obci Stříbrná – za zapůjčení stolů a lavic
Městské knihovně kraslice a Kulturnímu a informačnímu centru Kraslice – za propagaci a pomoc při technickém zajištění
TruthPrint Matěj Secký, Kraslice – za výrobu závodnických čísel, za pomoc při propagaci
Amati Denak, s. r. o., Kraslice – za zajištění medailí pro vítěze
LASTING Sport s. r. o., Sokolov – za poskytnutí věcných cen pro vítěze
DSS-nem. s. r. o., Královské Poříčí – za finanční podporu a zapůjčení „TEPLÉ HOUBY“ (výhřevného tělesa ke stánku s občerstvením)
Penzion Márty, Petra Kuršová, Stříbrná – za zajištění stánku s občerstvením
Velkopekárna Jaroslav Lepič, Kraslice – dodala skvělé koláče pro vítěze
Karlovarský kraj – za poskytnutí věcných cen pro vítěze
Lékárna U Kostela, Kraslice – za poskytnutí věcných cen pro vítěze
Milada Gottfriedová – za poskytnutí věcných cen pro vítěze
FLEX, s. r. o., Karlovy Vary – za vstřícné jednání v rámci výroby dopravního značení
Sokolovský deník – za vytrvalou mediální podporu
Karel Soukup – mistr zvuku
Velký dík všem dobrovolníkům za jejich čas, nasazení, spolupráci, ochotu atd.
Ø Milan Pavlíček a Jirka Beran – dovoz značek,
Ø Jirka Schillbach – výroba startovní píšťaly,
Ø Marcela Skýbová – dětské ceny,
Ø Míla Fojtík – moderátor,
Ø sestry Lillovy – Uliška a Olinka – modrý stánek
Hlídky a fotografové
Ø tým Sboru dobrovolných hasičů Kraslice,
Ø Zdeňka Andrlová,
Ø rodina Janečkových (včetně dětí a skorosnachy),
Ø mž. Krýzlovi,
Ø Zuzka Soukupová ml. (je i IT specialista)
Ø mž. Smatanovi,
Ø Vlasta Kokaisl,
Ø Monika Basovníková,
Děkujeme také závodníkům, protože svou účastí přispěli na dobrou věc, což dnes není samozřejmostí.
Velký dík patří také všem divákům za vytvoření bezvadné atmosféry.
běh Kraslicemi na 5 km nebo 10 km
sobota 7. října 2017
Kraslice, nám. T.G.M – start: 16:00 (registrace 14:00)
Důležité! – Propozice Kraslická desítka 2017
Kategorie:
M15, M40, M60+, Ž15, Ž40, Ž60+, dětské běhy
Startovné:
závodníci starší 15 let – 100 Kč předem
přihlášení na místě – 150 Kč
děti do 15 let – zdarma
(klasická trasa jen pod dohledem rodičů)
Popis trati:
Trať je oproti 1. ročníku prodloužená, vede z náměstí do kopce sadovou cestou, dále lesní cestou až pod koupaliště Glassberg, naváže na silniční asfalt ul. U nemocnice směrem dolů do ulice Jiráskova, poté po vyšlapané celkem rovinaté lesní úzké stezce až na předměstí, z kopce dolů a podél hlavní silnice po luxusních chodnících zpět po docela rovince s několika odbočkami až na náměstí T. G. M. Tento okruh činí cca 4,9 km. Závodníci na „5 km“ ho poběží jednou a závodníci na „10 km“ poběží okruh dvakrát (tj. cca 9,8 km).
Více o 1 okruhu v Propozicích nebo na:
http://www.cykloserver.cz/tipy-na-vylety/detail/?d=221230
(Pozn.: nejedná se o závod na kole)

Zvláštní ocenění bude patřit těm, kdo pobaví Ještěřice svou nezvyklou  běžeckou výstrojí či nestandardním úborem 🙂
Letos běžela Kopačka Gábina Volková!

v sobotu 9. září jsme se opět setkali na Stříbrné SRDCE SLABŠÍM 2017
logo srdceLetos jsme se s Cestovní kanceláří Ještěřice
za vydatné hudební a pěvecké pomoci klientů DC Mateřídouška a STD Sokolov protančili do Afriky, do Mexika, zajeli jsme na kolonádu do Františkových Lázní, navštívili jsme exotické Turecko, pojedli zeleňoučký špenát, ocitli jsme se v nadpřirozené zemi princezen a víl… a nakonec jsme našli spolu s Tomíkem a Verčou LÁSKU…
tedy…nakonec jsme s nimi a kapelou 3J propluli až do RÁÁÁJE!

Výtěžek pro DC Mateřídouška: 23222 Kč
Výtěžek pro NF Ještěřice: 1665 Kč

PODĚKOVÁNÍ:
scénář, libreto, choreografie, masky, režie: Miluška
herci: Tomík Beran, Verča Janečková, Jarmilka Janečková, Zuzka, Miluška a Andy
zvuk: mistr Karel Soukup, Mírová
výroba a zapůjčení kostýmů a rekvizit: DC Mateřídouška a STD Sokolov, Zuzka, Jana, Andy, Jarmilka Janečková, Zdeňka Andrlová, Saša Janeček, Editina maminka, Andina maminka, Zdeňka Poláková, Regina Martincová
Klapka: Saša Janeček
Kamera: Míra Soukup
Foto: Zdeněk Novák, Zdeňka Andrlová
Pokladna: Andrea Veršecká, Ája Geistová
Bufet: Petra a Míla a Restaurace a penzion Márty, Stříbrná
Dražba: Petra Doležalová a dort domácí výroby, Lenka Kaftanová a polštářky ručně vyráběné, ještěr Milan srdcovka Ještěřic
ZÁBAVA: cover rock band 3J z Kraslic
Buřty na buřt guláš: Růžena Pňáčková z Řeznictví a uzenářství ŠMAK, Kraslice

Dotace: Karlovarský kraj, Obec Stříbrná, Město Kraslice, DSS-nem. s. r. o., Královské Poříčí
Zvláštní poděkování: RGEIST s. r. o., Kraslice
Stavění stanů a stolů: Libor Bříza a kluci z TJ Horal Stříbrná, Obec Stříbrná, Obec Bublava

Foto a video – další dodáme! Vy, prosíme, posílejte na náš FB nebo e-mail, děkujeme!
Videa by Míra Soukup – zde
profi by Zdenek Novak, Kraslice – zde
by
Zdeňka Andrlová – zde

HRY U HRANIC BEZ HRANIC – 3. ročník – 2017
Dalovice, sobota 6. května 2017 – školní park
4 hry pro obce a města Karlovarského kraje, letos na téma:
MÁJ, LÁSKY ČAS!

Bylo to barevné, bylo to hlasité a bylo to hodně veselé!
Výtěžek: 11424 Kč
Děkujeme!!!

Vaše Ještěřice

Láska nás provázela celými hrami. Bohyně lásky, Afrodity
z Ještěřice, jejich tým rozhodčích a pomocníci, za podpory obce Dalovice a mediálních partnerů pro soutěžní týmy připravili klání
v těchto 4 hrách:
1. Amor svým šípem zasáhl zamilovaný pár.
2. Zamilovaný pár se vydal po své společné cestě životem.
3. Museli se naučit utišit ubrečené dítko.
4. Čelili nástrahám milence ve vztahu.

Propozice Hry U Hranic bez hranic

Celkové pořadí:
1.Rotava – fialová, takže růžová 
ZA ROK SE SEJDEME TEDY NA ROTAVĚ!

2. Velichov – žlutá
3. Stříbrná – šedostříbrná
4. Nová Role – hnědá
5. Jindřichovice – bílá
6. Hroznětín – červená
7. Dalovice – modrá
8. Kraslice – zelená – NEPŘIJELY

Po vyhlášení následovala rotavská oslava + dalovická párty
s kapelou 
3J z Kraslic.

Poděkování:
Obec Dalovice, Město Hroznětín, Město Abertamy, Český rozhlas Plzeň (Karlovy Vary), Deník.cz, Radio Egrensis, DSS-nem. s. r. o., Zdeňka Andrlová, Zuzanka Soukupová, Jiří Schilbach, Katka Jirsíková, Petra Kuršová a Márty Stříbrná, Monika Basovniková, kluci z ISŠTE Sokolov, Andrea Mertlová, Barbora Chalupná, Lukáš Merkl, Míra Macák foto, Míra Soukup video,
Restaurace U Vlášků Dalovice, všechny týmy a diváci!

Fotky – na našem facebooku – klikni zde
Videa – na našem youtube – klikni zde
Reportáž ČRo Plzeň, Karlovy Vary – poslech:

Pozvánka na Hry – klikni zde

FOTOREPORTÁŽ:

DSCF2843
Afrodity z Ještěřice
Rozhodčí her
Rozhodčí her
Uvítání od pana starosty Dalovic
Uvítání od pana starosty Dalovic
Soutěžící týmy
Soutěžící týmy
DSCF2934
Amorův šíp
Společná cesta životem
Společná cesta životem
Strom je již zasazen, postav dům...
Strom je již zasazen, postav dům…
...zploď syna.
…zploď syna.
Dítě pláče...
Dítě pláče…
Pás cudnosti - ochrana před milencem.
Pás cudnosti – ochrana před milencem.
Interaktivní bodovací systém.
Interaktivní bodovací systém.
Dalovice
Novorolák a Dalovice
DSCF3287
Jindřichovice a Hroznětín
DSCF3288
Rotava a Velichov
DSCF3289
Ve stříbrnošedém Stříbrná
DSCF3332
VÍTĚZOVÉ Z ROTAVY!
DSCF3361
kapela 3J z Kraslic v Dalovicích

Úspěšné divadelní představení hrané v Karlových Varech
ve prospěch našeho nadačního fondu:
S TVOJÍ DCEROU NE !
Antonín Procházka
Divadlo bez zákulisí, Sokolov
Divadlo Husovka, Karlovy Vary
Výtěžek: 5000 Kč
Sokolovský ochotnický soubor Divadlo bez zákulisí uvedl
v Divadle Husovka na scéně klubu Paderewski
své veleúspěšné nastudování známé divadelní hry S tvojí dcerou ne!
V okouzlující atmosféře klubu Paderewski spolehlivě rozesmáli celý naplněný sál. Na konci představení herci věnovali svůj honorář Nadačnímu fondu Ještěřice.
Děkujeme moc paní Michale Tůmové a jejímu týmu
z Klubu Paderewski
za divadelní prkna a organizaci,
všem divákům za návštěvu,
paní Lucii Zemkové z Divadla Bez zákulisí
za ochotu a zprostředkování,
všem hercům za dokonalý výkon a vzdání se honoráře
a Josefu Štýbrovi za myšlenku!
Prezentace představení v podání Divadla bez zákulisí: prezentace_STDN_Divadlo bez zákulisí

Plesová sezóna uzavřena! Pobavili jsme se i zatancovali!
Plný sál nádherných lidí!
Výtěžek: 17000 Kč
Děkujeme, byli jste úžasní, kapela i hosté!!!
Klasický vesnický candrbál pro dobrou věc.
v sobotu 8. dubna 2017 na Stříbrné, restaurace Márty,
slovutná kapela Josefa Levého
Foto: – na našem facebooku

Roháči 25. února 2017 – 13:30 hod. – Královské Poříčí Statek Bernard, masopust – koncert známé hudební skupiny – vstup zdarma
Děkujeme moc Roháčům,  panu starostovi Michalu Skýbovi z Královského Poříčí a jeho týmu za to, že s námi pomáhají!
„O písničkách Roháčů, už bylo řečeno skoro všechno. Nemohu nedodat, že jejich písničky jsou přitažlivé – mají nápad, humor, a vkus. A, že Roháči všem, kteří poslouchají, zpívají s radostí, z radosti a pro radost.“
Siegfried Sigi Siegert

Výtěžek: 9000 Kč (dar)

BERNARD_masopust_2017_WEB

 

2. svátek vánoční, pondělí 26. 12. 2016 od 18 h.
MARIE KYSELOVÁ, soprán
Iveta Kateřina I. Poslední, alt

sbor Canticorum Gaudium
kostel Nejsvětějšího Srdce Páně, Stříbrná
Talentovaná mladá zpěvačka přímo ze Stříbrné vystoupila
se svými hosty. Kostel byl zaplněn do posledního místečka.
Děkujeme opět moc všem vystupujícím a početnému diváckému publiku, panu faráři, Josefu Babkovi a všem přátelům za to, že jsme se i letos o Vánocích ve Stříbrné setkali.
Výtěžek: 8037 Kč (vstupné) a 3003 Kč (stánek)
Foto:- by Miroslav Soukup

Štědrý den, 24. 12. 2016 od 9:00, nám. T. G. M., Kraslice
ŠTĚDRORANNÍ VÝKLUS – 2. ročník
Start:                  10:00
Délka trasy:      cca 2,5 km
Startovné:        dobrovolné
Čekání na Ježíška jsme si společně zkrátili na náměstí
v Kraslicích v dopoledni štědroranním.
Byla trocha pohybu, vánoční nálada, svařák
a neskutečně dobrá Zuzčina rybí polévka!
Děkujeme všem, kdo se zúčastnil a kdo nám pomáhal.
Výtěžek: 3150 Kč (startovné) a 2206 Kč (stánek)
Foto:by Miroslav Soukup

 

sobota 3. 12. 2016 od 18 h.
Kateřina Herčíková
Iveta Kateřina I. Poslední
Canticorum Gaudium
kostel Božího Těla, Kraslice
Kouzelné vystoupení nového kraslického sboru, úžasný zpěv paní Ivety Kateřiny I. Poslední a vynikající muzikálová zpěvačka – kraslická rodačka – Kateřina Herčíková!
Děkujeme ze srdce všem vystupujícím a početnému diváckému publiku, panu faráři a všem přátelům za to, že jsme poprvé mohli společně rozezvučet i náš kostel kraslický.
Výtěžek: 5400 Kč (vstupné) a 5042 Kč (stánek)
Foto:
– postupně dodáme do fotogalerie – zatím sledujte na našem facebooku, tam jsou všechny – odkazy zde
(by Petr Habart, by Miroslav Soukup).

 

sobota 26. 11. 2016 od 15 h.
TRIO CLASSIC, Plzeň
kostel Nanebevzetí Panny Marie, Bublava
Monika Pešavová, mezzosoprán
Miroslava Lendělová, alt
Iveta Valešová, varhany, klavír
zazní skladby Antonína Dvořáka, Franze Schuberta, Jakuba Jana Ryby a dalších
Bylo to nádherné, dojemné, dechberoucí!
Milé dámy, velice Vám děkujeme za neskutečný vstup
do času adventního.
Výtěžek: 3500 Kč (vstupné) a 2770 Kč (stánek)
Foto:
– postupně dodáme do fotogalerie – zatím sledujte na našem facebooku, tam jsou všechny – odkazy zde. 

„Kraslická desítka“ – běh – sobota 8. října 2016
nám. T.G.M. v Kraslicích:

Výsledky: vysledky_MD2016
5 km Ž15 – Vendula Hrubá, Petra Kuršová, Lenka Dvořáková
10 km Ž15 – Marcela Makovičková + Vladimíra Páralová, Eva Pacovská
5 km Ž40 – Regina Martincová
10 km Ž40 – Šárka Kuzebauchová
5 km M15 – Tomáš Linhart, Oldřich Rozsíval
10 km M15 – Tomáš Tvaroužek, Václav Bechiňský, Libor Šíma
5 km M40 – František Dobrota, Honza Martinec
10 km M40 – Roman Vojtášek, Jiří Studeník, Pavel Gabriel
10 km 60+ – Milan Pavlíček, Jiří Janka, Josef Pokorný
nejmladší: Michal Kolařík
nejstarší: Josef Pokorný
Šebestová: Eva Svobodová
manželská dvojice: Regina a Honza Martincovi
2 v 1: Michaela Nedvědová
Absolutní vítěz: Roman Vojtášek
Průměrný závodník: Tomáš Pacovský
Štastný posledník: Josef Pokorný

 • Start byl v 17:00 – odstartoval pan starosta města Kraslice Roman Kotilínek – 5 km = 1 okruh, 10 km = 2 okruhy.
 • Kategorie: Ž15, M15, Ž40, M40, Ž60+, M60+, zvláštní kategorie
 • náhradá dětských běhů – štafeta dětí pod dohledem rodičů
 • Hra Člověče utíkej! živí hráči z řad diváků, závodníků, dětí i dospělých; hází se kostkou a postupuje se po políčkách + zábavná riziková políčka.
 • Výtěžek: úctyhodných cca 6000 Kč (bude upřesněno po přepočítání)
 • FOTO: sledujte prosím průběžně facebook a zdejší Fotogalerii

PODĚKOVÁNÍ:
– město Kraslice
– moderátoři David Skočil a Kamil Křivka
– Kulturní dům Kraslice, Kraslické informační středisko a Městská knihovna Kraslice (zázemí, ceny)
– LASTING SPORT s. r. o., Sokolov (ceny)
– Amati DENAK s. r. o., Kraslice (medaile)
– Truthprint Matěj Secký a FreeClub, Kraslice (propagace, startovní čísla)
– Miroslav Macák, Rakovník (ceny, hlídka)
– Karlovarský kraj (ceny)
– Pekárna Lepič, Kraslice (ceny)
– obec Stříbrná (lavice, stoly)
– DSS-nem, s. r. o., Královské Poříčí (topení „teplá houba“)
– Petra Kuršová a penzion Márty, Stříbrná (občerstvení, jablka v županu)
– Karel Soukup, Mírová (zvuk)
– stánek Třešňovka, Jesenice (ceny)
– FLEX s. r. o., Karlovy Vary (značky)
foto: starosta Kraslic – pan Roman Kotilínek, Jana Kortusová, Miroslav Macák , Jana a Ĺubko Smatanovi
– zdravotní zajištění: Josef Schober
– hlídky: Günter Fischer, Nataly Fischer, Richard Pavlíček s dětmi, Miroslav Soukup ml., Zuzana Soukupová, ml., Jana Smatanová, Ĺubomír Smatana, Tomáš Beran, Gabriela Daněčková, Václav Kindrát, Marie Krýzlová, Jaroslav Krýzl, Jarka Kokaislová, Vlasta Kokaisl

 • Propozice závodu – propozice-kraslicka-desitka
 • Informace o programu a trati – Kraslická desítka aneb sestra desítky přeštické aneb podzimní běh dolními Kraslicemi a krapet krosu lesíkem – Trasa běhu (5 nebo 10 km) není nijak náročná – z náměstí do kopce sadovou cestou, z kopce přes schody pod nemocnici, dále do kopce po silničním asfaltu do Jiráskovy ulice, poté po vyšlapané celkem rovinaté lesní úzké stezce až na předměstí, z kopce dolů a podél hlavní silnice po luxusních chodnících zpět po docela rovince až na náměstí T.G.M. (a znova… ti, co poběží 10 km).
 • Okruh činí cca 4,1 km, takže závodníci na „5 km“ ho poběží jednou a závodníci na „10 km“ ho poběží dvakrát (cca 8,2 km).
 • Nastoupání:               v 1 okruhu cca 120 m
 • Výškový profil:         1 okruh:
  výškový profil

 Videospot:

 

SRDCE SLABŠÍM 2016, sobota 10. září 2016
Stříbrná, zahrada penzionu Márty
Po roce jsme se opět a rádi setkali s milými lidmi z DC Mateřídouška a společně i s mnoha diváky jsme během odpoledne propluli až do ŠMOULÍHO RÁJE.
Tam nám bylo krásně, zatancovali jsme si, zazpívali, pobavili se a užili se zas jednou všichni společně. Odpoledne nás v rámci cyklu S Ještěřicí za kulturou pobavila také nová formace našich starých známých country tanců QUICK BUSH z Karlových Varů.
Celý den na místě probíhala tradiční Stříbrná sbírka, jejíž výtěžek pro DC Mateřídouška činí letos krásných: 24613 Kč ! Do Stříbrné sbírky se zapojila Obec Stříbrná s 10000 Kč, společnost pana Jiřího Berana DSS-nem. s. r. o. z Královského Poříčí
s 5000 Kč, vstupné a výtěžek z dražby.
Prodej ještěřičích propagačních předmětů vynesl do nadačního fondu cca 4000 Kč
(bude upřesněno).
Charitativní dražba Taťky Šmouly a Šmoulinky:

Dort se šmoulím motivem
Autorkou dortu je již tradičně naše dvorní pekařka Petra Doležalová z Kraslic. Její dorty jsou poněkud návykové, jakmile ochutnáte, nemůžete s tím už přestat. Škoda, že dort je pouze na jedno použití.
Vyvolávací cena byla 100 Kč, vydraženo za 850 Kč.
Obraz z profilových fotografií Ještěřic z různých akcí
Autorem obrazu je pan Tomáš Krupka z Truthprint, Kraslice. Jeho talent nemá obdoby. Tuto koláž vytvořil z velmi nekvalitních profilových fotografií Ještěřic.
Vyvolávací cena byla 150 Kč, vydraženo za 1150 Kč.
Obraz z korků od vína
Autorkou obrazu je věrná fanynka Nadačního fondu Ještěřice, paní Eva Svobodová z Dolního Rychnova. Obraz je opravdovou vzácností nejen proto, že ztvárňuje logo Srdce slabším, ale užitý materiál nese genetickou informaci Ještěřic. Korky, ze kterých je poskládán, pocházejí z vína vypitého zejména Předsedou a Finančákem v době příprav na Srdce slabším. Pořízovací cena obrazu nebyla zcela nízká…. láhev vína stojí v průměru 100 Kč, korků v obraze je přes 500 ks, pořizovací cena je tak odhadována na min. 50000 Kč…
Vyvolávací cena byla 300 Kč, vydraženo za 2500 Kč.

Fotogalerie Miroslava Macákazákladní momenty zde
více zde
Šmoulí video:
zde
S kamerou šmoulil: Michal Janeček
Ve střižně šmoulila: Miluška Merklová
Vstup do šmoulího ráje – video – zde
Tisk
článek zde

Poděkování:
Ještěřice děkují všem pomocníkům, kteří neváhali a s akcí nám dokonale pomohli:
Zuzanka Soukupová, Jarmila Janečková, Zdeňka Andrlová, Verča Janečková, Míra Soukup, Tomáš Beran, Jirka Jakeš, Saša Janeček, Klárka Miščuková, Natálka Fischer, Šíma Hlaváček

Sponzoři, zpracovatelé a organizace:
Obec Stříbrná
DSS-nem. s. r. o., Královské Poříčí
Karlovarský kraj a Živý kraj
Město Kraslice
Sokolovský deník
Restaurace a penzion Márty a Petra Kuršová, Stříbrná
skupina QUICK Bush z Karlových Varů
Karel a Marcela Soukupovi z Mírové – ozvučení akce
Miroslav Macák z Rakovníka – fotograf
Michal Janeček – videozáznam
firma Truthprint Matěje Seckého a Tomáš Krupka z Kraslic –                                                                                           propagace
KIC Kraslice

manželé Pňáčkovi z řeznictví Šmak v Kraslicích
Pekařství U Václava, Kraslice

Petra Doležalová, Kraslice – výroba dortu
Eva Svobodová z Dolního Rychnova – výroba obrazu se Srdcem
Jiří Schilbach z Tisové u Kraslic – výroba srdíčkových čtyřlístků

Věra Račková, Tisová – dodej krabic

Večer jsme si užili tanec při československé diskotéce
a nyní se již můžeme opět těšit na další ročník
– ať žije Srdce slabším 2017!

17_stribrnasbirka

HRY U HRANIC BEZ HRANIC – 2. ročník
Stříbrná, parkoviště pod kostelem a penzion Márty
Jak to shrnout?
Bylo to skvělé!
Všichni máte náš velký obdiv za to, s jakou grácii a vtipem jste 
s námi zvládli hry odehrát! Moc Vám za to děkujeme!
Kapela Alabalabamba již v teple penzionu Márty nás bezvadně zahřála!

Výtěžek: 10850 Kč.
Výsledky:
1. krásné modré ženy čarodějné z Dalovicdalovice1

Velice jim gratulujeme a těšíme za rok, zřejmě v máji, v Dalovicích!2. Rotava
3. Stříbrná
4. Nová Role
5.-6. Dolní Rychnov, Chodov
7. Jindřichovice
8. Kraslice

Napsali o hrách:
Sokolovský deníkHry bez hranic byly letos extrémní
Foto a video:
Míra Soukup zde
Zdeněk Novák – bude doplněno
Míša Janeček – bude doplněno
Hodně fotek a videí (ta zejména z adrenalinového přeletu na koštěti) je  různě na facebooku, sledujte to, sdílejte
a posílejte.

Byli jste úžasní a my vám ještě jednou moc děkujeme, že jsme společně a s úsměvem mohli čelit těm krušným podmínkám.
Poděkování:
Velké díky patří všem, co nám s přípravou a organizací pomohli. Je to zejména obec Stříbrná, TJ Horal Stříbrná, Free club Matěje Seckého, zvuk od Karla Soukupa z Mírové, lezecké zajištění od Jirky Jakeše a Saši Tomana s Janou, Sokolovskému deníku, Daně Sokolové za poháry a medaile, Milánkovi Panzerovi s Ivošem Michorou za 4koště a Jirkovi Schilbachovi za koště přeletové,
a také našim přátelům a rodinám!
Rozhodčím patří zvláštní poděkování:
hlavní:    Zuzka Soukupová
Paklíč:   Zuzanka Soukupová
zápisy:  Jarmilka Janečková a Zdeňka Andrlová
dozorčí: Petra Kuršová, Jarka Kokajzlová, Gabča Daněčková,
Jana Kortusová

Pokladna: Monika Basovniková, Katka Jirsíková

vykřičník

EXCELENTNÍ VILMA CIBULKOVÁHRÁLA PRO JEŠTĚŘICI

neděle 17. 4. 2016 – Klub Paderewski, Karlovy Vary
Hra: 
    DRUHÁ SMRT JOHANKY Z ARKU
Autor: Stefan Canev

Režie: Světlana Lazarová
Hrají:   Vilma Cibulková, Ladislav Mrkvička a Stanislav Lehký
Klub Paderewski v Karlových Varech v neděli 17. dubna 2016
nabídl divákům herecký koncert rodačky z našeho kraje, paní Vilmy Cibulkové, a jejích kolegů, pana Ladislava Mrkvičky v roli Boha
a pana Stanislava Lehkého v roli Kata.
Velice nás dojalo a potěšilo, že paní Vilma Cibulková
s ostatními herci a s paní režisérkou a spolupracovníky
z Golden Archer Productions, s.r.o. se vzdali svých honorářů
a celý výtěžek  ze vstupného, který činil neskutečných 21750 Kčvěnovali našemu Nadačnímu fondu Ještěřice.
Tato nesmírná vstřícnost a laskavost je pro nás pomocí neocenitelnou.
Ze srdce paní Vilmě Cibulkové a jejím kolegům děkujeme!
Rády bychom také moc poděkovaly týmu paní Michaly Tůmové
z klubu Paderewski v Divadle Husovka v Karlových Varech za poskytnutí divadelního sálu a za pomoc a podporu při organizaci představení.
Golden Archer Productions, s.r.o.
Klub Paderewski

P1110287

Kraslice – ZUŠ moderní sál – Pohádka O líné Žofce – pohádka pro nejmenší – 26. března 2016
Hrál: ochotnický divadelní soubor Konvalinky (Sokolov)
Pomáhala: Martina Vetenglová (ZUŠ Kraslice)
Dobrovolné vstupné v hodnotě 1467 Kč
bylo ponecháno Konvalinkami Nadačnímu fondu Ještěřice.

Děkujeme!PLAKÁT_PODĚKOVÁNÍ_JPG

Štědroranní výklus – 24. prosince 2015 – náměstí Kraslice
Vánoční atmosféru bez stresu, pohyb, Zuzčinu rybí polévku
a Ještěřice si přišlo užít na 50 závodníků a mnoho dalších diváků.
Výtěžek 5079 Kč
bude použit na organizaci Hez U hranic bez hranic (23. dubna 2016 ve
Stříbrné).
Děkujeme moc!
Sokolovský deník – článek a fota – zde.

Adventní benefiční koncerty pro Ještěřici 2015
– více o jednotlivých koncertech na Bublavě, v Jindřichovicích
a ve Stříbrné čtěte v Novinkách.

sobota 14. listopadu 2015 od 20:00 hod., Kraslice – Kavárna kulturního domu
Vřískot – aneb když se spojí Strašidlení se soutěží Karaoke ve sprše + vyhlášení výsledků
Zábava na plný pecky, byl to fakt vřískot 🙂 Zpívalo se, tančilo se, bavilo se. Paráda!
Poděkování: Agentura ON – OFF, Milan Klobušický a „Klobouček“, Míša Janeček – kameraman, paní Alice, diváci, zpěváci…

Výtěžek: 2810 Kč
Soutěž nazpívaných klipů na facebooku:
zde
– vyhrává klip s největším počtem „To se mi líbí“ obdržených
do 26. 11. 2015
Vyhlášení vítězů: pátek 27. 11. 2015 od 20:00 hod.
v kavárně Kulturního domu v Kraslicích

NFJ_ve_sprse

středa 23. září 2015 od 19:00 hod., Karlovy Vary – Hudební klub Irská
Divadelní představení sokolovského souboru DIVADLO BEZ ZÁKULISÍ
Další počin z cyklu S Ještěřicí za kulturou.
„Kocourku milej, já pro Tebe pláču.“

První výročí založení Ještěřice jsme oslavili v hudebním klubu Irská v Karlových Varech s představením Divadla bez zákulisí ze Sokolova. Spojením dechberoucího výkonu jediné herečky na scéně, Pavlíny Šponiarové,
a komorního prostředí hudebního baru došlo k vytvoření velmi zajímavého prvku, který by Ještěřice rády
v budoucnu rozvíjely dále.
Výtěžek: 1280 Kč
Poděkování: 
paní Pavlíně Šponiarové a celému jejímu týmu
z Divadla bez zákulisí,  Radku Kaliniči a jeho týmu z Irské,
Pavle Nixbauerové a Evě Fořtové za kontakty, Karlovarskému kraji
a samozřejmě všem divákům.


sobota 19. září 2015 od 19:00 hod., Karlovy Vary – Rock Klub Pizza Pub
Rockový koncert kapely Meat Mincer
Další počin z cyklu S Ještěřicí za kulturou 2015.
Výtěžek: 1120 Kč
Poděkování: Stanislavu Švarcovi, všem kapelám a Robertu Pavlíčkovi, Karlovarskému kraji a Městu Kraslice

sobota 12. září 2015 od 14:00 hodin, Stříbrná – zahrada penzionu Márty
Srdce slabším 2015
Další ročník tradiční charitativní akce, tentokrát již pod záštitou Nadačního fondu Ještěřice.
Benefiční koncert populární kraslické formace „3J a hosté“
– od 17:00 hodin (spojeno s akcí Srdce slabším)
Poděkování: Obec Stříbrná, Město Kraslice, DSS-nem., s. r. o., mistr zvuku Karel Soukup, mistr fota Zdeněk Novák, Sokolovský deník, Penzion Márty, Svatavské strojírny, s. r. o., engraving and design Peter Václav, Penzion a restaurace U Kloboučků, Řeznictví a uzenářství Šmak Josef Pňáček, Jarmila Janečková, Saša Janeček, Zdeňka Andrlová, Zuzka Soukupová ml., Jana Kortusová, Jirka Jakeš.

Výtěžek pro DC Mateřídouška: 23212 Kč
Výtěžek pro NF Ještěřice: 4600 Kč
Fotogalerie (Zdeněk Novák): zde

25. 4. 2015 neděle – Kraslice – městské sady
Hry U hranic bez hranic
Protože o zdařilost akce jasně hovoří novinové články, televizní reportáže a ohlasy z facebooku (všechny odkazy najdete v sekci Novinky), nebudeme zde uvádět dlouhé popisy. Nejdůležitější je náš velký dík všem teamům, divákům, dobrovolníkům, dotátorům, umělcům a kapele RETURN Rock Kraslice. Ta v rámci cyklu
S Ještěřicí za kulturou zahrála v sadech na afterpárty po Hrách.

Nejdůležitější informace:

Pořadí teamů:
1. Stříbrná
2. Dolní Rychnov
3. Chodov
4. Rotava
5. Nová Role
6. Kraslice
7. Nejdek
8. Chicago (Jindřichovice)
GRATULUJEME!
Výtěžek:
K ohlášenému výtěžku 13336,- Kč se při koncertu RETURNU podařilo vybrat další peníze a konečný výtěžek je 14000,- Kč!
(3000,- zálohy na startovné již jsou na účtu; 2000,- zůstane
v pokladně v hotovosti a 9000,- vložíme na účet).
Děkujeme moc!
Poděkování:
Město Kraslice
Obec Stříbrná
Karlovarský kraj
Zdeněk Novák, Kraslice, profesionální fotograf
Sokolovský deník
Radio Egrensis
TV DUHA – www.kvzpravy.cz
TV Západ
Televize ZAK
Pavel Vildumetz, Kraslice, podnikatel
kapela RETURN Rock Kraslice
Dechová hudba Horalka, Kraslice
Truthprint, Kraslice
Copy centrum, Kraslice
KMS, s. r. o., Kraslice
ZUŠ Kraslice
Technické služby Kraslice
rodina Míry Soukupa, Kraslice
Jana Kortusová, Stříbrná
rodina Jarmilky Janečkové, Kraslice
Tomáš Beran, Dolní Rychnov a Stříbrná
Jiří Schilbach, Kraslice
Zdeňka Andrlová, Kraslice
Monika Basovníková, Kraslice
Kačka Jirsíková, Stříbrná
Gábina Winkelhörferová, Kraslice
Gábina Daněčková, Nejdek
Penzion restaurace U Kloboučků, Kraslice
teamy obcí a měst
diváci
Fotky:
Oficiální fotky od Zdeňka Nováka jsou ve Fotogalerii.
Dále je možné se z našeho facebooku proklikat na fotky a videa některých návštěvníků Her.
Za rok ve Stříbrné na viděnou!

22. 3. 2015 neděle – Kraslice – ZUŠ Kraslice
S muzikálem světem a ještě dál
Benefiční koncert z cyklu „S Ještěřicí za kulturou“ – mladá, krásná, nadaná – to je muzikálová zpěvačka, rodačka z Kraslic, Kateřina Herčíková!
Na benefičním koncertě v Kraslicích všechny přítomné uchvátila svým profesionálním vystoupením. Diváky nadchly také pěvecké sbory Harmonie a GymsoChoir pod vedením pany Ivety Poslední a mladé tanečnice z Dance Date paní Reginy Rokové. Třešničkou na dortu bylo vystoupení Kateřinina kolegy, skvělého Richarda Pekárka.
Naše poděkování patří zejména všem vystupujícím a:
– paní Ivetě Poslední za režii a ozvučení akce
– panu Františku Stůjovi, paní Martině Vetenglové a dalším pracovníkům ZUŠ Kraslice za pomoc s organizací, pronájem sálu
a propagaci koncertu
– studiu Truthprint, Matěj Secký, Kraslice za design a propagaci
– Karlovarskému kraji za dotaci
– Mírovi Soukupovi za všechno
– panu Rolandu Šebestovi z Kraslic a panu Davidu Halajovi
z Rotavy – za fotografování akce
– Penzion a restaurace U Kloboučků, Kraslice – za sklo
Výtěžek: 6164,- Kč – dobrovolné vstupné, doprovodný prodej
Náklady NFJ: 80,- za růžová vína; 537,- květiny
(na konto vloženo 5500,-; do pokladny v hotovosti 664,-)
FOTO od Davida Halaje, halaj.net Rotava
FOTO od MVDr. Rolanda Šebesty, Kraslice
Kateřinu Herčíkovou můžete vidět:
Plzeň, Divadlo Josefa Kajetána Tyla – Hello, Dolly – premiéra
26. dubna 2015 ve Velkém divadle.
Praha, Divadlo Hybernia – Sněhová královna
Ostrava, pražské Divadlo Kalich – Pomáda

_MG_1712_halaj_net

21. 2. 2015 sobota – Kraslice – U Kloboučků
Šibřinky jsou zase zpátky, pojďte s námi do pohádky…
3. ročník maškarního reje pro dospělé s výbornou diskotékou paní Martiny Vetenglové a pana Františka Stůje ze ZUŠ Kraslice. Moc jim za skvělou hudební atmosféru děkujeme!
Výtěžek je nulový, protože jsme letos dobrovolné vstupné nevybírali.

17. 2. 2015 úterý – Karlovy Vary – krajská knihovna
Autorské čtení Zuzany Součkové – „Když se dáma rozběhne aneb Ani v padesáti není pozdě!“
Povídání o knížce s její autorkou, běžkyní, která začala běhat ve věku, kdy většina končí. Se Zuzanou Součkovou si povídal aktivní běžec, reportér Radiožurnálu, pan Lubomír Smatana. Oba vydražili dort, který ve stylu růžové kecky upekla Ještěřice petra Doležalová.
Poděkování Ještěřic patří:
– Krajské knihovně Karlovy Vary (zejména paní Jitce Svobodové a paní Andree Bockové)
– mediálním partnerům: RADIO EGRENSIS s.r.o. a Sokolovský deník
– Lubomíru Smatanovi a Zuzaně Součkové
– Penzion a restaurace U Kloboučků, Kraslice (příprava občerstvení)
– paní Regině Martincové, Sokolov (příprava akce)
Výtěžek: 2399,- Kč za občerstvení a za charitativní dražbu Náklady NFJ: 150,- za růžová vína; 500,- za občerstvení
(na konto vloženo 1900,-; do pokladny v hotovosti 499,-)
FOTO

13. 12. 2014 sobota – Stříbrná
Benefiční koncert Lucie Šebkové a kol.
Po omluvě Jany MK Korbelové kvůli nemoci nám na vánočním koncertě v kostele ve Stříbrné zazpívala talentovaná Lucie Šebková z Kraslic. Spolu s Lucií zazpívaly také Anita Kerteszová a Bára Rauová, všechna děvčata pod vedením své učitelky zpěvu, paní Zlaty Sellinger. Všem dámám a také panu řediteli ZUŠ Kraslice Františku Stůjovi a paní Martině Vetenglové ze srdce děkujeme za akční přístup a nádherný dojemný koncert.
Ještěřice by rády ještě poděkovaly panu faráři Fořtovi a všem pomáhajícím, Zuzce Soukupové ml., Mírovi Soukupovi, Jarmile Janečkové, Lukáši Merklovi, Vojtovi Košařovi, panu Babkovi z Bublavy, starostovi Stříbrné Borisu Jirsíkovi, Jirkovi Beranovi, Marušce Krýzlové, Janě Smatanové, Jitce Soukupové…
Výtěžek: 13120,- Kč za vstupné a za charitativní prodej Náklady NFJ: 550,- za výrobu plakátů; 200,- za zveřejnění plakátů v Kraslicích; 200,- Kč pronájem kostela; 1665,- za výrobu svíček; 800,- za květiny
Foto

29. 11. 2014 sobota – Bublava
Pěvecký sbor Andílci a Jana Marie Kateřina Korbelová Předvánoční koncert v kostele na Bublavě byl nádherný a velice dojemný. Děkujeme Andílkům, Janě Marii Kateřině Korbelové, starostovi obce Bublava Igoru Jirsíkovi, panu faráři Fořtovi a panu Babkovi z Bublavy. Největší náš dík patří všem, kteří si přišli koncert poslechnout a podpořili nás také nákupem v charitativním stánku.
Výtěžek: 5500,- Kč za vstupné a 4923,- Kč za charitativní prodej
Náklady NFJ: 550,- za výrobu plakátů; 200,- za zveřejnění plakátů v Kraslicích; 200,- Kč pronájem kostela; 585,- za výrobu svíček
Foto

1. 11. 2014 sobota – Kraslice
Strašidlení u Kloboučků

Akce s nenápadnou seznamkou, strašidelnými maskami a dýňovou polévkou – vše podpořeno příjemnou hudbou „nebožtíků“ ze Stříbrné a skvělým servisem ze strany Kloboučků. Děkujeme!
Výtěžek: 4000,- Kč
Náklady NFJ: 0,-
Foto

13. 9. 2014 sobota – Stříbrná
Srdce slabším 2014
Tradiční kulturně zábavná akce pro postižené z okresu Sokolov a pro klienty Denního centra Mateřídouška. Už podruhé jsme se podílely na organizaci. Letos jsme program připravily v duchu Dobývání Drákulova hradu. Pro Mateřídoušku bylo vybráno 36000,- Kč. Náklady na akci byly hrazeny z dotace Karlovarského kraje.
Foto

19. – 21. 6. 2014 víkend – Kraslice – Klínovec a zpět
Ještěřice na cyklovýletě, aneb Jak to všechno začalo

Na našem společném víkendovém výletě na kolech jsme se dohodly, že nastal čas realizovat naše plány a založíme tedy nadační fond.
Foto

 

COPYRIGHT

Tento server a akce pořádané Nadačním fondem Ještěřice jsou jak v části tak v celku autorským dílem. Výhradní práva na veškeré materiály jsou majetkem provozovatele. Všechna práva vyhrazena. Žádná část tohoto webu (texty, obrázky, popis nákupu, parametry, obchodní podmínky ani další části serveru), průběh a myšlenka akcí není-li uvedeno jinak, v celku ani v části nesmí být kopírována nebo jinak reprodukována bez výslovné souhlasu Nadačního fondu Ještěřice. Názvy a označení výrobků, služeb, firem a společností mohou být registrovanými obchodními známkami příslušných vlastníků.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *