Základní informace

cropped-jesterice_logo-male-210x57px2.png

Nadační fond vznikl dnem zápisu do veřejného rejstříku vedeného Krajským soudem v Plzni dne 23. září 2014, oddíl N, vložka 220 .

IČO: 034 37 809
Sídlo: Čs. armády 921/77, Kraslice, PSČ 35801

Správní rada:
1. Mgr. Miluše Merklová – předseda nadačního fondu
2. Zuzana Soukupová
4. Jarmila Janečková
Kontakty

Revizor:

Ing. Kateřina Stinglová

Nadační účet:
107-8780240297/0100
– s uvedením variabilního symbolu: 4444 nebo číslo darovací či sponzorské smlouvy.
(pro platby ze zahraničí: IBAN CZ0801000001078780240297;
BIC / SWIFT kód KOMBCZPPXXX ).

Účel

Nadační fond je založen za účelem veřejně prospěšným, a to jako podpora humanitárních projektů
a aktivit sledujících obecně prospěšné cíle zejména sociálního charakteru, přičemž tato podpora je vázána na splnění následujících podmínek:
1.
a) Podpora je určena postiženým a sociálně znevýhodněným fyzickým osobám a jejich rodinám, které potřebují speciální zdravotní nebo sociální služby, na něž stát nepřispívá, popř. státní příspěvek není dostačující, nebo
b) je podpora určena právnickým osobám podílejícím se na pomoci osobám uvedeným v bodě a) této podmínky.
2.
a) Fyzické osoby, kterým je podpora určena, musí mít trvalý pobyt na území Karlovarského kraje a
b) právnické osoby, kterým je pomoc určena, musí mít sídlo i místo výkonu činnosti
na území Karlovarského kraje.

Ve výjimečných případech, v situacích válečných stavů, humanitárních krizí, pandemických krizí a obdobných situacích globálního ohrožení, může správní rada rozhodnout o poskytnutí podpory také fyzickým či právnickým osobám mimo území Karlovarského kraje.

Mise:
Nadační fond bude jednat důvěryhodně, odborně a s etickou profesionalitou, transparentně
a dle vymezeného účelu, a to tak, aby splnil podmínky pro získání Známky kvality pro nadační fond (Fórum Dárců).

Jak to bude probíhat?
Nadační fond vždy s prvním jarním a s prvním podzimním dnem vyhlásí výzvu k podání žádostí o podporu z nadačního fondu.
V termínu výzvy budou přijímány žádosti o podporu. Vyhlášení výzvy bude probíhat v tisku a na internetových stránkách.

Statut nadačního fondu Ještěřice – změna č. 1
Zakládací listina NF Ještěřice
Transparentní účet NF Ještěřice
vyrocni zprava_2014_
vyrocni zprava 2015
vyrocni zprava 2016
výroční zpráva 2017
výroční zpráva 2018

COPYRIGHT

Tento server a akce pořádané Nadačním fondem Ještěřice jsou jak v části tak v celku autorským dílem. Výhradní práva na veškeré materiály jsou majetkem provozovatele. Všechna práva vyhrazena. Žádná část tohoto webu (texty, obrázky, popis nákupu, parametry, obchodní podmínky ani další části serveru), průběh a myšlenka akcí není-li uvedeno jinak, v celku ani v části nesmí být kopírována nebo jinak reprodukována bez výslovné souhlasu Nadačního fondu Ještěřice. Názvy a označení výrobků, služeb, firem a společností mohou být registrovanými obchodními známkami příslušných vlastníků.

3 komentáře u „Základní informace“

 1. Dobrý den,chtěla bych se zeptat jaké jsou ve vaší nadaci možnosti požádat o finanční příspěvek na neurorehabilitační terapii,která není hrazena zdravotní pojišťovnou.

  Jedná se o mou 5 letou neteř postiženou DMO s kvadruspasticitou.Neurorehabilitace je v podstatě jediny možný prostředek jak ji do budoucna dát šanci na alespoň trochu plnohodnotný život a šanci jenou chodit.

  děkuji velmi za informace Smíšeková

 2. Dobrý den,

  touto cestou bych Vás chtěla požádat o pomoc pro svou dcerku Zdeničku, která je narozena 30.12.1993. Dne 25.1.2015 měla vážnou autonehodu, při které došlo k těžkému poranění mozku. Byla skoro 3 měsíce v kómatu, byly to mučivé dny čekání, než se probudila, avšak dočkali jsme se. I přes diagnózu lékařů, že se neprobudí, a když ano, bude ležák a úplně dementní. Nesplnilo se, Zdenička zvládla nemožné. Mám jí v péči a mluví, vnímá, sice je v dětském věku, ale žije. Ačkoli nechodí, zkouší se stavět s mou pomocí. Přestože asi už nebude jako dřív, má velkou šanci se postavit na nohy a zároveň se naučit soběstačnosti, aby jednou, až já nebudu moci, neskon čila v ústavu. Léčení a rehabilitace jsou velmi nákladné a nemohu si je dovolit hradit bez pomoci. Jsem s ní doma a máme jen její důchod 9400Kč a dávku na péči osobu blízkou 13200Kč, což je akorát na bydlení, cesty k lékaři, léky, oblečení, jídlo atd…Chtěla bych vás touto cestou poprosit o jakoukoli finanční pomoc pro mou dcerku na rehabilitační pobyt v Adeli Medical center v Piešťanech.Předem děkuji za odpověď.Kotyzová Zdeňka,maminka

  1. Dobrý den paní Kotyzová,
   přesně k těmto účelům byl Nadační fond Ješteřice zřízen. Fungujeme však pouze v rámci Karlovarského kraje. Pokud máte v tomto kraji trvalý pobyt, pak si určitě podejte žádost v následující výzvě, která bude vyhlášena první podzimní den. Formulář žádosti a podrobnosti k výzvě, stejně jako telefonické kontakty, najdete na webových stránkách fondu.
   S pozdravem
   Merklová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *