Přispěly jsme na podzim 2017:

V rámci výzvy, kterou jsme vyhlásily v září, jsme obdržely dvě žádosti o pomoc. Oběma žádostem jsme vyhověly v plné výši. Jsou to opět velmi pohnuté příběhy.
V prvním případě jsme přispěly částkou 15 000 Kč na televizor velkých rozměrů pro 13ti letou Míšu, které v letošním roce lékaři diagnostikovali Stargardtovu chorobu. Jedná se o vzácné genetické onemocnění zraku, s velmi špatnou prognózou. Do konce prázdnin roku 2016 byla Míša jako většina ostatních dětí, náhle se jí začal zrak horšit, vše postupovalo velmi rychle. Nyní již na pravé oko nevidí a levé oko je těžce slabozraké. Stav je bohužel nevratný a bude se pravděpodobně ještě zhoršovat.  V tuto chvíli potřebuje Míša naléhavě mnoho speciálních pomůcek, které jí pomohou vidět ještě alespoň kousek světa. Televizor Míše pomůže nejen při volnočasových aktivitách, ale zejména k němu může připojit PC, jehož prostřednictvím se učí. Míšu jsme poznaly osobně. Je to velmi krásná dívka a přes nepřízeň osudu je neuvěřitelně milá a optimistická. Škoda, že můžeme pomoct pouze finančně, chtěly bychom umět zázraky a vrátit Míše to nejcennější.
Příspěvek ve výši 20 000 Kč jsme poskytly mamince z Chebu, která sama pečuje o čtyřletého syna. Během porodu došlo u chlapečka ke krvácení do mozku. Zpočátku se maminka domnívala, že bude Matyáš naprosto zdravé dítě. Již záhy však lékaři zjistili, že vývoj miminka není obvyklý. Aktuálně má Matyáš mnoho lékařských diagnóz. Souhrnně lze říct, že se jedná o dítě s kombinovaným postižením. Péče o Matyáška je pro maminku velmi náročná, a to jak fyzicky, tak finančně. Syn potřebuje speciální rehabilitace a terapie, mnoho hygienických a podpůrných pomůcek a samozřejmě nejrůznější odborná vyšetření, za kterými je třeba dojíždět do specializovaných center i mimo bydliště. Pojišťovna proplácí jen část nákladů na tyto potřeby. Maminka má omezené prostředky, do práce zatím chodit nemůže, protože péče o syna vyžaduje celodenní péči. Často stojí před dilematem, zda zaplatit chlapci nejlepší, ale drahou zdravotní službu, nebo uhradit náklady spojené s běžným životem.
Z fondu jsme tedy v rámci pozimní výzvy uvolnily celkem částku 35 000 Kč.
Děkujeme, že s námi pomáháte, moc si Vaší pomoci vážíme.
Vaše Ještěřice

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *